Fallout (2024)
Fallout: Sezon 1 Fallout Sezon 1, Odcinek 1
Odcinek Fallout (2024)

Koniec

The End 1h 14m
7,6 1 587
ocen
7,6 10 1 1587
Fallout
powrót do forum s1e1

Już w pierwszym odcinku mamy wątek z osobą trans, bo wiadomo że po nuklearnej apokalipsie hormony dostępne są jak dropsy i można "być sobą". Klimat serialu jest super, ale takie wtrącenia dla zaspokojenia ludzi alfabetu wytrącają co chwilę z imersji.

ocenił(a) serial na 10
jm_walczak

Jakkolwiek sam jestem przeciwny masakrowaniu świętości w stylu 'Wiedźmina' Netflixa, wciskaniu na siłę wszystkiego co teraz w modzie, to ten komentarz uważam za niesprawiedliwy. Niemalże pominąłem ten serial, obawiając się powtórki niesmaku związanego ze wspomnianą adaptacją postaci Geralta. Wystarczy obejrzeć trzy odcinki Fallout'a, by zauważyć, że twórcy serialu ewidentnie cisną bekę z wszelkiej poprawności politycznej :) ta postać to też wciśnięta parodia tego typu osobowości, co zwłaszcza uwidacznia się w ostatnim odcinku :)

ocenił(a) serial na 7
Bruce_Lee

Czy cisneli bękę jak do żołnierza mówili ono? Nie było w tym beki, w świecie Fallouta w dupie się ma uczucia innych jest to świat brutalny i do granic upadły a już Bractwo stali to nie jest na pewno organizacja słynąca z delikatności.

ocenił(a) serial na 10
ChubakaCieLubi

Wiem, rozumiem. Sam nie jestem za wprowadzaniem takich elementów. Pocieszeniem jednak jest fakt, że ta postać była bardzo marginalna i sama się ośmieszyła, natomiast dużo owych 'zaimków' wynikało z tłumaczenia. 'ZrobiłOM' po angielsku i tak będzie 'I've done it', więc nie wiem czy tłumaczom ktoś coś narzucił czy sami tworzą własną wersję języka polskiego.

Bruce_Lee

Podobne lapsusy językowe zastosowano w 3x02 netfliksowego Wiedźmina...

ocenił(a) serial na 10
Nabongodonozor

Przemęczyłem dwa pierwsze sezony w zasadzie z nudów (a listę niedociągnięć - już pomimo zmian w wyglądzie postaci - mógłbym długo wymieniać), natomiast jak wyszło, co będzie lubił Jaskier, to stwierdziłem - do kosza z tym z tym gównem.

jm_walczak

Żadna ideologia nie pomoże. Są dwie płcie. I tego nie nie zmienisz. Reszta, to może być "wirtualna głupota ameb". Owszem, teoretycznie, ktoś może "czuć" się kimś innym, ale moda na "odmienność" przyszła zza wielkiej wody, aby nie zapomnieć o niektórych twórcach, którzy nie są w stanie się wybić. Nie dajmy się zwariować!

rad_75

Nic nie przyszło, zawsze było, zachód jedynie tych ludzi ośmielił do ujawniania się i dobrze. Skoro jest sobie osoba niebinarna, która nie czuje się ani kobietą ani mężczyzną to normalny człowiek nie powinien mieć z tym problemu. To nie jest wielki wymóg, lecz elementarny szacunek. Wprawdzie możesz złośliwie kogoś tytułować płcią, z którą się nie identyfikuje, lecz od tego dana osoba nie zacznie się identyfikować jakbyś ty sobie tego życzył, bo to nie ty jesteś tą osobą, w związku z czym nie masz moralnego prawa takich rzeczy nikomu narzucać. To są elementarne podstawy wspólnej koegzystencji w społeczeństwie.

mike__25

Jeśli ktoś na kota nie mówi pies (bo tak go postrzega właściciel) tylko kot to znaczy, że trzyma się faktów (biologii), a problem z postrzeganiem rzeczywistości ma właściciel tego kota - nie osoba trzecia, która nie bawi się w ten cyrk tylko trzyma się faktów.

ocenił(a) serial na 7
jm_walczak

I jakiś tam tekścik, z nijakim rodzajnikiem xd

jm_walczak

Też nie przepadam za promowaniem osób trans jako coś normalnego, ale jeśli chodzi o kuracje hormonalna to akurat nie powinno to dziwić w tym uniwersum. Mamy mózgi w słoikach które mówią, typ pije "lekarstwo" po czym po kilku sekundach zrasta mu się noga która na samych ścięgnach i skórze wisiała itd. Także jeśli chodzi o logikę kuracji hormonalnej to jestem w stanie sobie wyobrazić, że jest to w tym świecie możliwe, chociaż jak wspomniałem, nie przepadam za tym.

ocenił(a) serial na 9
jm_walczak

Z całego serialu wypatrzyłeś tylko to że była postać trans która w tych 8 odcinkach ma z 10 minut czasu ekranowego. Bo przecież trzeba się czepić do czegokolwiek.

ocenił(a) serial na 9
jm_walczak

Ale czepialstwo... jeśli waszym zdaniem cywilizacji hetero zagraża jakaś epidemia "trans" w kinie... to coś słabo z tą waszą heroseksualnością.

ocenił(a) serial na 9
Gierrapa

Świat fallouta to nie jest nasza postapokaliptyczna przyszłość, co to to nie! W każdej właściwie części spotykamy osoby homo, trans i inne odmiany np cyborgi z ludzkimi mózgami i pełną "seksualnością", syntetycznych ludzi których (fallouty 2-4) płeć dowolnie można zmodyfikować na potrzeby misji(Fallout 4), ghlue prostytutki które zabawiają ludzi z nekrofilskimi skłonnościami (fallout NV), dziewczyny które obsłużą żoldaków Bractwa Stali dowolnej płci i orientacji (Fallout Tatcis), sex roboty....

ocenił(a) serial na 9
Gierrapa

Dlatego trochę nie czaję tego bulwersu, a ponadto:

ocenił(a) serial na 9
Gierrapa

Ta postać jest jak rozumiem kobietą z cechami męskimi. Nie dziwi mnie taka postać w bractwie Stali. Jeśli została przygarniona będąc dziewczynką -sierotką jak Maksimus, to jej przemiana w faceta ma sens. Zasala ten męsko-żolnierski-zakonny świat, z pryczami falą i wojskowymi zasadami. Jeśli dodamy fakt, że Bractwo ma dostęp do każdego medykamentu znanego na świecie to nie dziwie się, że pozwalają kadetowi "przemienić się" w faceta.

ocenił(a) serial na 9
jm_walczak

Ale czepialstwo... jeśli waszym zdaniem cywilizacji hetero zagraża jakaś epidemia "trans" w kinie... to coś słabo z tą waszą heroseksualnością.

Gierrapa

skoro jedno wypiera drugie bo drugiemu tworzy sie specjalne przepisy i regulacje to chyba logiczne, ze jedno zagraza drugiemu. skoro juz lemingujesz i klepiesz na slepo cudze szablony to rob to przynajmniej umiejetnie i juz niczego od siebie nie dodawaj bo tylko robisz z siebie pajaca.

ocenił(a) serial na 9
ssijto

Równie dobrze można powiedzieć, że robi się specjalne przepisy dla kobiet, kościoła czy rolników i co z tego?

ocenił(a) serial na 9
ssijto

Równie dobrze można powiedzieć, że robi się specjalne przepisy dla kobiet, kościoła czy rolników i co z tego?

Gierrapa

juz powiedzialem. jak czegos nie rozumiesz to nie otwierasz papy. oszczedzisz sobie czasu i dysonansu.

ocenił(a) serial na 7
jm_walczak

W grach dopiero w fallout 76 zaczęli dodawać dewiactwo, Polecam po prostu przewijać sceny jak już poznamy dewiantów i nie wiele się traci bo zazwyczaj ich wątki niczego nie wnoszą. Było by super gdyby w przyszłości sztuczna intelgencja sama wycinała lub dodawała sceny pod potrzeby odbiorcy:)

jm_walczak

Racja. Wiadomo, że apokalipsa jest tylko dla białych heteroseksualnych mężczyzn.

jm_walczak

W Falloucie mamy mutantów, którzy potrafią żyć kilkaset lat i mają nadludzkie zdolności i nie ma jakiegoś problemu (pomijając całą inną gamę różnych fantazji), ale pojawienie się osoby trans, czy osoby po terapii hormonalnej których nie brak na świecie jest dla niektórych nie do przyjęcia. Proponuję wyciągnąć głowę z dupy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
horseman

Kolejny z fiksacjami analnymi i syndromem oblężonej twierdzy. Proponuję nie mierzyć innych swoją fantazyjną miarą, a rzeczowo odpowiedzieć na argumenty.

jm_walczak

Przez cały sezon murzyn nie wie do czego służy jego przyrodzenie, mimo, że ma ziomka specjalistę od tożsamości płciowej?

ocenił(a) serial na 8
jm_walczak

Ale ty wiesz, że w grze pojawiają się osoby homoseksualne więc nie ma tu nic na siłę

jm_walczak

Tak, bo powinniśmy zaspokajać tylko białych heretyckich dupków takich jak ty.

jeonkaktus

pacjenci psychiatryka tez sa bardzo niepocieszeni wiec trzeba bedzie caly serial nakrecic na nowo.

jm_walczak

może to mutant?

jm_walczak

Bawią mnie ludzie płaczący o LGBT. Pomijając już fakt, że chorzy psychicznie, próbują stwierdzić, że są to ludzie psychicznie chorzy. Pokazanie ludzi o innej seksualności jest jak najbardziej na miejscu i realistyczne. Ci ludzie istnieją naprawdę, czy was dupka boli czy nie, więc mają prawo być częścią tego uniwersum. Daj jedną osobę o innej seksualności i już wychodzi Nasza polska inteligencja. Też nie lubię wpychania idei społecznych na siłę do mediów, ale to nie było na siłę. Ot pojawiła się ta osoba, nie miała głównej roli (nawet jakby była to co z tego) i w ogóle jest trans co najwyżej z wygladu. Serial nigdy nie podkreślił tego dosadnie. Nikt niczego nie promuje, wróćcie na ziemię. Weźcie poczytajcie książkę, zagrajcie w grę albo w ogole wyjdźcie na zewnątrz, bo jesteście oderwani od rzeczywistości jak taka pierdoła Was boli. Jak widzicie grubego aktora to też tak płaczecie, bo promują osoby chore na zaburzenia odżywiania? Pewnie nie, bo byście musieli siebie obrazić. A samobójstwa wśród osób LGBT są częstsze właśnie przez takie zachowanie. Wyzywanie ich od dewiantów, mutantów i innych obrzydliwych określeń bardzo pomaga w niszczeniu psychiki człowieka. Ale tak to dlatego, że "alfabet", że "chorzy". Jak obrażacie ich na kazdym kroku to chociaż z dumą mówcie "dajemy im powody do samobójstwa", a nie zwalajcie tego na coś innego.

jm_walczak

Bawią mnie ludzie płaczący o LGBT. Pomijając już fakt, że chorzy psychicznie, próbują stwierdzić, że sa to ludzie psychicznie chorzy. Pokazanie ludzi o innej seksualności jest jak najbardziej na miejscu i realistyczne. Ci ludzie istnieją naprawdę, czy was dupka boli czy nie, więc mają prawo być częścią tego uniwersum. Daj jedną osobę o innej seksualności i już wychodzi Nasza polska inteligencja.

Brusten

no i co z tego, ze sobie gdzies tam "istnieja naprawde" tacy ludzie i wszyscy maja ich w doopie. problem zawsze pojawia sie jak "cos" zaczyna byc gdzies wciskane na sile, a patolemingoza pospolita jeszcze temu klaszcze.

ocenił(a) serial na 6
jm_walczak

Dopiero co zacząłem oglądać, jestem narazie na drugim odcinku.
Pierwszy odc - poza wstępem który wyglądał jak wstęp do jakiegoś post apo brazzersa - był niezły.
Ale drugi wygląda jakby był parodią tego serialu ala straszny film.
Zacznijmy od tego debi.lnego członka bractwa stali jak się zachowywał podczas walki z niedźwiedziem a potem uciekał rzucając na prawo i lewo inwektywy - normalnie parodia.
a potem jeszcze ta scena jak Lucy mierzy do gościa z pistoletu i się wita.
A na pożegnanie słyszymy - dzięki że mnie nie zastrzeliłaś.

ok. zdaję sobie sprawę że miało to mieć sens - walka o przetrwanie na pustkowiach, obawa o własne bezpieczeństwo itd.
Ale z drugiej strony wygląda to jak jakieś sparodiowane sceny prawdziwego odc.
Potem jeszcze murzyn bawi się zbroją. szkoda tylko że jeszcze w niej nie zatańczył , co w sumie jeszcze moment i mogło by mieć miejsce, oraz że się podczas biegu nie wywalił 2x.

Nie mówię, że serial będzie zły, ale no rozwaliły mnie te momenty drugiego odc po pierwszym który był dosyć udany.

ocenił(a) serial na 6
settokaiba

a tak sorry, zapomniałem dodać jeszcze scenę o ruch.aniu kurczaków i tekst
ok, znikaj obywatelu - i włączenie dwóch zapalniczek.

Ktoś tam się chyba silił na bycie śmiesznym podczas pisania scenariusza, ale wyszła żenada.

ocenił(a) serial na 8
jm_walczak

No niestety ale ta postac byla komiczna. Ogladalem kiedys jakis serial amerykanski to jedna babka kazal do siebie mowic w liczbie mnogiej. Skoro sa geje i lesbijki to powinny miec osobne szatnie bo ja nie chcialbym zeby jakis gej mnie podgladal w szatni np na basenie.

ocenił(a) serial na 8
jm_walczak

przecież gdyby był trans nie przyjęliby go do Bractwa Stali... co ty chłopie gadasz.

jm_walczak

Tiaaa…. Przekomiczna jest to przeświadczenie, że w czasach po atomowej apokalipsie ktokolwiek bt się przejmował transami i innymi dewiantami i ich końcówkami. Kabaret

jm_walczak

Dorośnij, a później bierz się za teksty kultury.

ocenił(a) serial na 10
jm_walczak

Literalnie po apokalipsie 200 lat później mają dostęp do zaawansowanej medycyny, stimpaków, antyradów, zimnej fuzji, a ciebie dziwi dostęp do hormonow? XD czy wy w ogóle macie coś w tych swoich pustych głowach poza nienawiścią?

ocenił(a) serial na 7
Banan_Zaglady

Widzę że jedynie co potrafisz zrobić nad słowami krytyki to się nad nimi zesrać. To że ta postać została wciśnięta wie każdy bo jest ona napisana w benzadziejny sposób. Hormony są owszem w instytucie, w bazie supermutantów w wielu miejscach ale Bractwo Stali nie faszeruje nimi swoich rekrutów.

ocenił(a) serial na 10
ChubakaCieLubi

widze, że masz berpośredni dostęp do metod bractwa XDDd

ocenił(a) serial na 7
ocenił(a) serial na 10
jm_walczak

Zgadzam się z Tobą, też tym rzygam. Ale zauważ że tego szajsu było wyjątkowo mało jak na dzisiejsze produkcje, a wrzucenie transa w mało istotną rolę dało im szansę na Oskara. Przypominam, że oficjalnymi kryteriami inkluzywności tej kiczowatej nagrody jest zrobienie coś w tym stylu.

ocenił(a) serial na 7
rycerz1

serio?! gdzie mogę przeczytać te oficjalne kryteria?

syf0n

Przeleżałeś pod lodem ostatnie ~2 lata?
A może tylko nie przeglądasz działu newsów?
No, chyba że to sianie tej propagandy zajmuje ci tyle czasu, że nie masz go już na nic innego.

ocenił(a) serial na 10
syf0n

tutaj na przykład: https://www.filmweb.pl/news/Oscary+2024%3A+56+film%C3%B3w+nie+spe%C5%82ni%C5%82o +warunk%C3%B3w+inkluzywno%C5%9Bci.+W+tym+dwa+Marvele-153553

ocenił(a) serial na 7
rycerz1

a, no rzeczywiście. no sorry, że histerycznie nie śledzę rzeczy, które mnie nie dotyczą. i przyznaję - troche to głupie, ale też trochę spoko. no bo jaki macie problem w sumie chłopaki? że ktoś nie dostanie pozłacanego ludzika? buhu, płacz jakby jakbyście sami mieli go dostać, tylko jesteście za biali.

syf0n

kto nie dostanie zlotego ludzika, a ktos inny nie dostanie pracy bo jest helikopterem bojowym. ja problemu nie widze. patolemingoze trzeba wbijac w ziemie jak tepe gwozdzie.

ocenił(a) serial na 7
ssijto

a co to znaczy dokładnie "wbijać w ziemię jak tępe gwoździe"? co byś tym ludziom robił? opowiedz konkretnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones