Fallout (2024)
Fallout: Sezon 1 Fallout Sezon 1, Odcinek 1
Odcinek Fallout (2024)

Koniec

The End 1h 14m
7,6 1 587
ocen
7,6 10 1 1587
Fallout
powrót do forum s1e1

Już w pierwszym odcinku mamy wątek z osobą trans, bo wiadomo że po nuklearnej apokalipsie hormony dostępne są jak dropsy i można "być sobą". Klimat serialu jest super, ale takie wtrącenia dla zaspokojenia ludzi alfabetu wytrącają co chwilę z imersji.

ocenił(a) serial na 7
tito86

"większość seryjnych morderców czy też kanibali to ludzie ze świata homo..."
Ty nawet już nie pamiętasz co pisałeś. Jesteś trzeźwy w ogóle, bo mam wątpliwości? Kiedy te dowody że większość seryjnych to homo? Twój odklejony bełkot stylizowany na chorobę psychiczną nie zastąpi dowodów statystycznych, a takie powinieneś posiadać skoro rzucasz tak poważne tezy.

syf0n

Ale o co Wy się kłócicie chłopaki? Sprawa jest prosta, biologicznie są tylko 2 płcie, masz chromosom Y to jesteś facetem, nie masz to jesteś kobietą i ideologia tego nie zmieni. No i jest sfera kulturowa/psychologiczna/ideologiczna. Kiedyś uznawane za zaburzenie, teraz już nie. A, że nie będziemy w kontaktach międzyludzkich nikomu zaglądać to portek, to przyjmujemy społecznie, że zwracamy się do siebie tak, jak dana osoba powie nam, że chciałaby, żeby się do niej zwracać i już, tak trzeba :) A że ideologia to ciężki walec, a ludzie są jacy są (często głupi, bezrefleksyjni, samotni, podatni na wpływy, mody, osaczeni, przytłoczeni, zagubieni) to poszukują siebie i swojej tożsamości. Zapewne mniejsza część z tych ludzi ma realne problemy z tożsamością, ale niestety w większości to jest nie do prostego zweryfikowania, więc każdą taką osobę trzeba szanować i respektować jej potrzebę, tego nie przeskoczymy. Oczywiście gdzieś te granice respektowania powinny być (co jak dziecko sobie zażyczy zwracania się do niego per zwierzątko?), ale to już temat na inną dyskusję.

jm_walczak

To się leczy.... rodzice powinni ci pomóc.

ocenił(a) serial na 8
kuki7

Ale to nie ja jestem trans.

kuki7

"To się leczy...." - to kiedy zaczynasz?

kuki7

Zapisz się już teraz... w pierwszej kolejności zalecam detox od mass mediów.

jm_walczak

Ja zwróciłem uwagę na co innego. Bohater z córką stoją przy oknie, wybuch rozbija szkło w drobny mak do wewnątrz, a oni nawet śladu nie mają, choć powinni być pokiereszowani odłamkami.

ocenił(a) serial na 8
forek23

Oni akurat stali na zewnątrz, więc raczej na nich śladów zbytnio być nie powinno, za to całe grono w środku domu powinno być pokiereszowane odłamkami szkła, a było widać przy ewakuacji z imprezy, kiedy wszyscy biegli do samochodów, że nawet im fryzur nie popsuło zbytnio. Też efekty specjalne przy eksplozji tego szkła były jakoś dziwnie zrobione że ta dwójka stojąca na tarasie wyglądała jakby stali za szybami i zostali otoczeni odłamkami (znowu brak jakichkolwiek ran)... Ale cała scena była bardzo klimatycznie zrobiona, szczególnie fragment o kciuku i bombie.

jm_walczak

A faktycznie, nie wiem dlaczego wydawało mi się, że oni są w pomieszczeniu. Coś mi się pomieszało. Ale z drugiej strony podmuch nie powinien ich odrzucić? Przecież to spora siła. 

ocenił(a) serial na 7
forek23

nie, nie oni, ci w srodku. Pierwsza przyczyna zgonow po fali uderzeniowej. Zreszta i tak powinni czyms oberwac, wywalic sie

ocenił(a) serial na 7
forek23

nie nie nie, JEDYNY problem tego serialu, to że przez chwilę jest tam osoba, której płciowość mnie bardzo niepokoi. Nie myśl o innych nieścisłościach, to jest bez znaczenia. Znaczenie ma tylko ta jedna rzecz - ten serial jest moim zdaniem zakażony neomarksitowską kulturą woke.

Jestem konserwatystą i bardzo bardzo się boję każdej zmiany społecznej i boję się, jak czegoś nie rozumiem. A jak się boję to reaguję agresją. Jak piesek. Jak mała żałosna konserwatywna suczka.

syf0n

Ale go pojechałeś w całym tym wątku. Intelektualnie zmiażdżyłeś :D coś pięknego!

logan18

xDˣᴰ

jm_walczak

Straszne. I tak was to boli? W grach też było, i nikt się nie pruł.Bardziej mnie zastanawia,jak bandyci dostali się do krypty? W grach w sumie też były krypty, które były zaatakowane przez bandytów. Wiadomo że część bandytów było z krypty 15. Ale jak oni otwierali te krypty? Bombami? Albo znali kody? W każdym razie, jestem zadowolony z pierwszego odcinka. Po zwiastunie myślałem że będzie lepiej, ale mogę spokojnie po pierwszym dać te 7. Może nawet pół więcej. Widać sporo detali z gier, czuć trochę dziwny klimat miejscami. Spoko spoko. Fabuła? Ok. Wydaje się stanem średnim, ale zachęca do oglądania. Ogólnie myślę że im się udało. Miejscami trochę za plastikowo(Power armor) Ale albo plastik, albo CGI.

ocenił(a) serial na 8
toyminator

Mnie razi to, że ci przybysze z drugiej krypty nie zostali od razu przeskanowani pod kątem promieniowania.

ocenił(a) serial na 10
sandslp

Oni nie przybyli z zewnątrz tylko z drugiej krypty, krypty 31/32/33 są ze sobą połączone tunelami.

ocenił(a) serial na 3
toyminator

Gdzie niby to w grach było? W której części ? Jakby było to też bym się ,,pruł"

ocenił(a) serial na 10
toyminator

Dowiesz później jak dostali się bandyci do krypty będzie to wyjaśnione ;)

ocenił(a) serial na 7
jm_walczak

I znow baba bohater rozpierdziela slabych facecikow.mam dosc tych babskich herosow niesmiertelnych

Sisshyr

Ale tak jest w naszym realnym Świecie, jak wygadają młodzi faceci a jak kobiety.

ocenił(a) serial na 7
Martinez08

Coraz wieksza zniewiescialosc facetow jest faktem niestety. Na szczescie laska dostaje dajny wpierdziel pozniej wiec powiedzmy sie wyrownalo.

ocenił(a) serial na 8
Sisshyr

Spoiler alert, w oryginalnym Falloucie też można grać "babą bohaterem". Mało tego, "baba bohater" może zarówno rozpierdalać wszystkich dookoła, jak i się puszczać na lewo i prawo i w ten sposób rozwiązywać konflikty. Nie wiem jak prawdziwi maczo to przeżyją, no ale tak to wymyślono, już w 1997.

ocenił(a) serial na 7
Varaczek

Ale mnie nie irytuje to, ze tak moze byc, tylko fakt, ze tak jest. Mam dosc juz filmow i seriali z glownym bohaterem kobieta, przejadlo mi sie.
Lucy ewidetnie ma Luck i Agility na 10, a inteligencje blisko 1 (oddaje wode), wiec zgodnie z kanonem wszystko. Na szczescie w pozniejszych odcinkach okazuje sie, ze Lucy nie jest glowna bohaterka wiec all good.

jm_walczak

Na początku wrażenie było całkiem niezłe, pierwsza postać przedstawiona to silny, pewny siebie biały mężczyzna, liczyłem na normalne kino.

Następnie doskonała we wszystkim, zadbana, silna, waleczna kobieta, miałem nadzieję że to tylko pojedyńczy wybryk

Następnie murzyn gnębiony przez otoczenie, wysyłany do pracy przy latrynie, zacząłem odzyskiwać nadzieję że ten serial jednak się nie boi publiki i będzie miał własną tożsamość

Wtem dostaję ciężkim prętem w łeb widząc że ten krótkowłosy kolega murzyna ma biust i dzięki wspaniałym polskim napisom doświadczyłem w całej okazałości zdania "Odparłom, że muchy nie skrzywdzisz".

Przykre że nawet tutaj musieli, Todd Howard znowu to zrobiłeś.

ocenił(a) serial na 8
FrankHoorigan

Dla tego lektor albo w oryginale. Takie błędy zdążają się najlepszym, a czuję, że polski tłumacz nie miał za dużo czasu na tłumaczenie... :( .

ocenił(a) serial na 7
esuzuPl

ale lektor tez omomuje ech

ocenił(a) serial na 8
alisspl

Masz rację :( .

esuzuPl

Przypuszczam, że lektor miał nietęgą minę jak wymawiał te kretynlzmy.

ocenił(a) serial na 8
hydepark

Może już się przyzwyczaił. Ale ja to padałem ze śmiechu jak to usłyszałem. Obawiam się, że w 2 sezonie mutant odegra kluczową rolę :( .

ocenił(a) serial na 7
esuzuPl

Lektor też mówi ,,odparłom".

FrankHoorigan

Kurza Twarz! Ja tego nie zdzierżę. Znowu odpuszczę serial, na który się nastawiałem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
syf0n

"co się baby z siusiakiem boją"
A syf0n się nie boi i nawet sobie chwali za każdym razem, gdy wraca z seks-wycieczki z Tajlandii:D

ocenił(a) serial na 7
Nabongodonozor

no nie boję się. a seks-wycieczki są spoko, dziękuje, lubie sobie poru*ać.
też kiedyś wreszcie spróbuj.

ocenił(a) serial na 8
syf0n

Czytam te twoje wysrywy idz sie p^ierdolinij w leb czlowieku wiesz ze wrzucaja wszedzie ten woke badziew a palisz glupa.Nikt sie nie pruje jak to jest robione naturalnie i nie na sile

ocenił(a) serial na 7
syf0n

o, i już dwa płatki śniegu zapłakane lalusie się posiusiały w zbroję, bo "dziewcynka ma siusiorka i ja siem bojem ze sie świat końcy". xD hahaha żałosne

FrankHoorigan

Ty tak na serio? Na czym ty się zatrzymałeś w kinie? Na westernach z Johnem Waynem?

jm_walczak

myślałem, że mnie popi3rdoli jak słyszałem te "powiedziałom" i inne "łom".

ocenił(a) serial na 7
djdzwonek

te wszystkie omomy wmawiaja mi, ze to sie przyjmie w polskim za kilka lat, bo sie ludzie osluchaja jak z innymi dziwnymi slowami... Tyle, ze te dziwne slowa to naturalny proces, wybor z kikunastu wersji, dopasowane do jezyka, a co najwazniejsze nie wciskane na sile przez subkulture innym. I swiat przejmuje wtedy, tutaj jest narzucane gwaltem, wbrew poczuciu komfortu i dlatego tez powinno byc ostro tepione.

jm_walczak

chyba w Fllouta nie grałeś. W tym uniwersum trans to jest najmniejsze dziwactwo.

ocenił(a) serial na 8
MaksymLwow

Oczywiście że ci bojownicy o prawdę i czystość płciową w życiu nie grali w Fallouta. Ba, większości z nich nawet na świecie nie było jak Fallout miał premierę.

Varaczek

Dla mnie to "Fallout" Monty Python" i "South Park" (i może trochę "Jackass") były czymś co ukształtowało moje podejście do świata, człowieczeństwa i historii. Także masz racje, gimby nie znajo

ocenił(a) serial na 8
MaksymLwow

Koleś w jednej z krypt ma ucho na czubku głowy, inny dwa nosy, z czego jeden na czole a nadzorca jest cyklopem xD Także masz rację.

Tosiek666

plus supermutanty, ghule nie ghule centaury i szpony śmierci czy brahminy - piekne czasy...

jm_walczak

Straszne. Normalny, zdrowy psychicznie człowiek nawet jeśli ma inne poglądy, po prostu przewróci oczami i będzie oglądać dalej. Człowiek z zaburzeniami musi napisać o tym koniecznie przed całym Internetem.

ocenił(a) serial na 7
Puchy11

jak to bylo... z tymi ludzmi co sa obojetni?

alisspl

Na co obojętni? Na fikcję i oczywistą tokenizację, żeby korpo mogło sobie odhaczyć, że wspiera mniejszości i jest inkluzywne? Każdy już to wie, nie trzeba o tym cały czas pisać.

jm_walczak

a co ? stanol ci? i teraz boisz sie ze kolesie odkryja ze masz nie tenteges ciagotki?? Spoko spoko :) oni tez pewno marszcza kapucyna do jakiegos niezlego ciacha :)

ocenił(a) serial na 7
jm_walczak

Panie nie przesadzaj, zdążyłem obejrzeć już cały serial i owy przedstawiciel tęczowego ludu pojawia się całe dwa razy, raz na początku serialu i są to jakieś 3-5 kwestii mówionych oraz w ostatnim odcinku też tylko w paru scenach także idzie mrugnąć i nie zauważyć

ocenił(a) serial na 7
jm_walczak

to nawet nie jest trans... A tak w ogole nie byloby wazne za co sie uwaza czy nieuwaza taki humanoid. Ma bolca to facet i zapladnia kobiety, ma cycki albo cociaz otwor miedzy nogami, macice i jajniki, to jest zapladniany i nazywany kobieta. Nie ma co wierzyc w glupoty, ze ludzkosc bedzie glupio poprawna kiedy bedzie musiala przetrwac kazdy dzien i odbudowac pule.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones