PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10025008}

Szōgun

Shōgun
7,9 17 559
ocen
7,9 10 1 17559
7,3 10
ocen krytyków
Szōgun
powrót do forum serialu Szōgun

Nie wiem czy też ktoś ma takie odczucia, ale w pierwszej wersji relacja między Mariko i Johnem była bardziej...erotyczna? Czuć było takie napięcie, te spojrzenia...czy to może tylko cudowna gra aktorska? Tu mimo, że serial absolutnie cudowny, scenografia, kostiumy, wszystko zachwyca to główni bohaterowie są dla siebie bardziej "zimni"? Szczególnie widać to w podejściu Mariko Tody do Johna. Jestem ciekawy spostrzeżeń innych :)

ocenił(a) serial na 5
grzyb

Tak,chemii zero między nimi.

grzyb

Było to wyjaśnione 2 odcinki temu, jak Buntaro sprał Mariko na kwaśne jabłko. Przy rozmowie z Anjinem wyraźnie mu zakomunikowała, że od tej pory ich relacje będą wyłącznie oficjalne. Kobiety potrafią się wychłodzić i wycofać z relacji w jednej chwili, stąd wiele nieporozumień damsko-męskich.

Bruce_Lee

Tak ja to rozumiem, ale bardziej chodziło mi o różnice względem pierwszej ekranizacji. Tam nawet po pobiciu przez Buntaro Mariko ciągle patrzyła na Johna inaczej. Tam czuć było chemię do samego końca…ale tego nie zdradzam tym, którzy nie znają ;)

grzyb

Na szczęście dawnego Szoguna oglądałem kilkanaście lat temu, więc historię poznaję, można rzec, na świeżo :) nie wiem, jak relacje Anjin-Mariko wyglądają w książkowym oryginale, natomiast tutaj - uznaję tą przemianę za dość realną. Babka napaliła się na obcokrajowca, zaliczyła go, a jak zobaczyła konsekwencje - olała temat i czuje się niezręcznie w jego towarzystwie :)

ocenił(a) serial na 5
Bruce_Lee

Raczej nie olała,bo do meza nic nie czuje

aronn

Specyfika tamtych czasów i kraju nakazuje jej być dziewczyną do bicia tego gościa :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones