PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794619}

Tau

5,8 13 409
ocen
5,8 10 1 13409
Tau
powrót do forum filmu Tau

Dobrze zrealizowany, nie nużący, sporo tez psychologii, daje do myślenia, w fimie tym jest zawarte tez takie zderzenie uczuciowości i empatii, z chłodem i wyrachowaniem, dobrze ze ludzkie cechy wciąż w cenie. A końcówka właśnie bardzo fajna

ocenił(a) film na 7
neph99

mi też się podobał, nie nudziłem się, kompletnie nie zgadzam się z oceną

ocenił(a) film na 6
neph99

oryginalny? a oglądałeś ex machina?

ocenił(a) film na 2
neph99

Tak durnego i naiwnego filmu dawno nie widziałem. Fabułę napisali uczniowie szkoły podstawowej, zaś dialogi swym prymitywizmem przewyższają Ukrytą prawdę i Trudne sprawy, razem wzięte.

Bokciu

no tak wybitny znawco kina bo ty to byś nakręcił lepiej z paluchem od nogi w ustach

ocenił(a) film na 2
zbikir

Nie, ja bym nie nakręcił w ogóle, bo nie zajmuję się sztuką filmową. Za to z racji wykonywanego zawodu, wymaga i oczekuje się ode mnie innych kompetencji. Co byś powiedział gdybyś miał na przykład pretensje do lekarza, że nie uratował Twej bliskiej osoby, a on by rzekł wówczas "Trzeba było to zrobić lepiej, panie znawco medycyny"?

ocenił(a) film na 5
Bokciu

Bardzo dobry kontrargument, choć znając życie, nie przemówi do rozsądku powyższej osoby :)

ocenił(a) film na 7
djrav77

Ale co ma przemówić do rozsądku? To jest film, coś co odbieramy subiektywnie. I totalnie nie rozumiem narzucania komuś swojego odbioru filmu. Nie zgadzam się z porównaniem tego filmu do szmir typu Trudne sprawy czy Ukryta prawda. Ale w odróżnieniu od osoby, która dokonała tego porównania i do chyba Ciebie, nie mam zamiaru narzucać Wam swojego odczucia względem omawianego filmu.

ocenił(a) film na 2
Dosei

Patrząc na prymitywny komentarz forumowicza zbikir, to dobrze by było, aby cokolwiek przemówiło mu do rozsądku.

ocenił(a) film na 6
Bokciu

" Za to z racji wykonywanego zawodu, wymaga i oczekuje się ode mnie innych kompetencji"

No tak, wymytej podłogi na błyski, i sztućców w których rodzina moze sie przejrzeć :)

ocenił(a) film na 8
neph99

Zgadzam się z założycielem wątku. Bardzo dobry film.
Oczywiście komuś może się zupełnie nie podobać. No i niestety często prowadzi to do agresywnego "nawracania" myślących inaczej na swój jedynie słuszny tok rozumowania a przynajmniej maksymalnego obrzydzenia im tego co widzieli. Szkoda.

ocenił(a) film na 7
neph99

Skoro ten ci przypadł do gustu to oglądałeś The Signal?, Upgrade?, bo exmachine to chyba widziałeś. Te filmy mają wiele wspolnego

ocenił(a) film na 8
P_r_e_d_a_t_o_r

dzieki, oprocz znanej mi exmachiny, rzuce okiem na wspomniane pozycje

ocenił(a) film na 7
neph99

Zgadzam się. Zupełnie przypadkiem wybrałam ten film i nie żałuję. Być może nie jest to film klasy Ex Machina czy Ona ale z Twoją opinią się zgadzam.

neph99

Przepraszam,ale wyrwała kobita rurę gazową z gumowego condona i jeszcze, ta iskra...Gdyby nie załamanie po tej scenie,to by mnie tu nie było....

ocenił(a) film na 3
neph99

Bez jaj proszę :D "Ciekawy, oryginalny, dający do myślenia" " nie nużący, sporo tez psychologii, daje do myślenia". :D Chyba oglądaliśmy różne filmy. " zderzenie uczuciowości i empatii, z chłodem i wyrachowaniem" - kto jest wyrachowany a kto uczuciowy ? Bo chyba nie ta dziwczyna, która z wyrachowaniem typowym dla pewnej grupy kobiet manipuluje Tau'em aż do uzyskania celu. Ale tak bardziej poważnie to niestety film nam mówi niewiele ani o tej sztucznej inteligencji, ani o Alexie a już z pewnością nie znalazłem tam żadnej psychologii. Rozumiem że Ci się może podobać bo zakładam, że nie widziałaś/widziałeś innych tego typu produkcji. Elementy, o których wspominasz można znaleźć np. w filmie "Artificial Intelligence: AI" Spielberga
https://www.filmweb.pl/film/A.I.+Sztuczna+inteligencja-2001-3673 i wielu innych ale nie w "Tau".
A tak nawiasem mówiąc: gdzie się podziały piękne i utalentowane aktorki ? Czy to już koniec ery piękna w kinematografii ? Oglądamy film, w którym przez większość czasu patrzymy na młodą kobietę a ta nie dość, że jest pozbawiona talentu, warsztatu i charyzmy to do tego wygląda jak sierotka Marysia. Męska rola i aktor ją odgrywający jest zresztą też z tego samego sortu. Kolejny film o niczym jakich robi się coraz więcej .

ocenił(a) film na 4
neph99

Dla czternastolatka pewnie daje do myślenia, ale nadal to chamska kalka EX Machiny która jest kilka poziomów wyżej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones