PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9143}

Odkupienie

Resurrection
6,8 5 694
oceny
6,8 10 1 5694
Odkupienie
powrót do forum filmu Odkupienie

Ten film to jakaś farsa, owszem potencjał jest, bo fabuła mogła by być ciekawa, ale reżyser był chyba ślepy. Niektóre sceny są po prostu śmieszne, a aktorsko film mocno kuleje, gdzie tam mocno on raczkuje. Lambert sam napisał, sam wyprodukował i sam zagrał, a to potrofi tylko Clint Eastwood... Komentarze pod wpływem których obejrzałem ten film to jakieś nieporozumienie...

ocenił(a) film na 3
hypernova

Wreszcie ktoś zechciał wypowiedzieć gorzkie słowa prawdy o tym groteskowym obrazie. Gdy czytałem nieśmiałe porównania do "Siedem" i "Kolekcjonera Kości" ręce opadły mi z bezsilności, a apatia nie pozwalała na podjęcie polemiki. Lambert zagrał detektywa, którego postać śledczego geniusza z lekką nutą autyzmu i wyalienowania społecznego zbyt często płynnie przechodzi w "wioskowego głupka" o wyrazie twarzy nieskalanym inteligencją. Scena z niemowlakiem na dachu - "wielki finał" - czysty, absurdalny Monty Python. Wreszcie najgorszy suspens w historii kina - przez 3 minuty kolejni policjanci (łącznie chyba czterech) wchodzą do pomieszczenia, w którym wisi "zrekonstruowany Chrystus". Każde wejście kręcone osobnym ujęciem, ale identycznie zagrane według schematu: "wchodzisz, patrzysz, puszczasz pawia". Fabuła faktycznie ociera się o wspomniane kultowe thrillery, ale realizacja momentami przywodzi skojarzenia z "Martwicą Mózgu".

ocenił(a) film na 4
dabrowskim

Ha! Jestem tego samego zdania. Strasznie płytki, a momentami prostacki ten film. Takie 'Siedem' dla ubogich.

ocenił(a) film na 5
dabrowskim

dokladnie takie same wnioski po obejrzeniu, szczegolnie dotyczace zakonczenia.. 1,5 godziny budowania "napiecia" <rowniez za pomoca absurdow i nielogicznosci> i to "genialne" zakonczenie. Skojarzenia z MM to obraza dla Jacksona ;)

ocenił(a) film na 9
hypernova

Sam jesteś nieporozumienie

ocenił(a) film na 9
giovanni50

Również uważam, że ten film był w porządku bez wzgledu na porównanie do Siedem czy Kolekcjonera Kości.

ocenił(a) film na 9
hypernova

Jak widać nie tylko Eastwood..

ocenił(a) film na 7
hypernova

Tak po prawdzie, to faktycznie po dość obiecującym początku film zaczyna nabierać szybkiego tempa i trochę byle jak kolejne sceny i morderstwa zostają przedstawione. Policjanci okazują się bardzo nieudolni, w tym szczególnie główny bohater, no i to legalne wypuszczenie podejrzanego - to jest gigantyczna dziura fabularna, strasznie wybija z czerpania przyjemności z oglądania.
Ale jednocześnie film jest zacnie nakręcony, z pomysłem i nietypowym oświetleniem, efekty gore są dość dosadne, ten częsty deszcz, więc finalnie to ma naprawdę klimat. Nawet jak jest nieco byle jakie fabularnie lub momentami nieporadne i do pięt nie dorasta "Siedem" czy "Kolekcjonerowi..." to też lepsze jest od wielu generycznych thrillerów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones