PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10032723}

Anatomia upadku

Anatomie d'une chute
7,4 26 870
ocen
7,4 10 1 26870
7,5 49
ocen krytyków
Anatomia upadku
powrót do forum filmu Anatomia upadku

No cóż. Kolejny "wielki" film, który wielki niestety nie jest. Od zwykły kryminał sądowy z praniem brudów małżeńskich. No i to wszystko bez... no właśnie może nie będę spojlerował. Ktoś tylko w innym komentarzu napisał, że reżyser sam już nie wiedział jak to zakończenie ma wyglądać i zrezygnował z plot twistu...

Tak się zastanawiam dlaczego tak wysoko jest oceniany. Nie rozumiem tych nominacji do Oscara i tych wysokich ocen. To nie były role na jakieś wielkie aktorstwo. Błędny jest też tytuł bo ten upadek koniec końców nie został rozłożony anatomicznie.

Nic już więcej nie będę pisał bo szkoda czasu i atłasu...

ocenił(a) film na 6
bart_34

wróciłam z kina i dokładnie te same odczucia... niestety. ja już nawet na to zakończenie nie czekałam i było mi obojętne co się dokładnie stało. to samo również ostatnio odnośnie La Chimera i Obsesji... i też szumnie zapowiadane jako przełomowe i niewyobrażalnie dobre. ech... na szczęście Dobrzy nieznajomi wspaniały.

ocenił(a) film na 6
bart_34

Myślę, że chodzi nie tyle o upadek z wysokości ile o upadek tej rodziny i ludzi w niej funkcjonujacych, upadek więzi rodzinnych i empatii, upadek moralny. Smierć mężczyzny, późniejsze śledztwo i proces ujawniają, co złego działo się w tym związku od dawna. W tym kontekście odpowiedź na pytanie: zabiła czy tez było to samobójstwo jest mało istotna. W obu przypadkach w większym czy mniejszym stopniu winna jest główna bohaterka.

Wlodzimierz_Mytnik

Dlaczego winna jest główna bohaterka? Tzn ja osobiście uważam że zabiła, ale za rozpad małżeństwa odpowiadają oboje. On się zakręcił w swojej niemocy, a ona mu nie pomogła. Tyle.

Kachi

Zabiła? Przecież na barierce, która miała 120cm wysokości nie było żadnego śladu?Więc, jak zdołała wypchnąć męża, który miał 185cm wzrostu i ważył 88kg :)

ocenił(a) film na 7
bart_34

mam dokladnie te same uczucia,tym bardziej jako prawnik widze duże niedociągnięcia. Ot,spędziłem miło sobotni wieczór bo cieszę się jak mam czas na wyjście do kina.Nie powalił mnie-dramat sądowy jakich wiele, nie rozumiem nagród i zachwytów.Film jest po prostu na maxa promowany

Przem_N

Prawnik francuski?

ocenił(a) film na 7
patrice_filmweb

tak..darujmy sobie złośliwości..trochę ciężko mi uwierzyć że tak wygląda procedura we Francji..w wielu miejscach film jest DLA MNIE po prostu niewiarygodny..choć po tygodniu od seansu dostrzegam więcej warstw do rozkminiania..błedem jest koncentrowanie się na warstwie kryminalnej i tyle

ocenił(a) film na 1
bart_34

Prawie zasnęłam

ocenił(a) film na 3
bart_34

Film żenujący, nudny. Nie rozumiem jak można pisać że trzyma w napięciu buhahahaha. Programy Dlaczego Ja albo Trudne Sprawy mają więcej emocji. Prokurator i Sędzia zadają pytania po francusku, a ona odpowiada po angielsku, że niby wszyscy rozumieją ten język biegle. Cyrk. Synek opowiada jak tato opowiada że pies zdechnie i interpretacja że nie mówił o psie tylko o sobie hahaha. Czas zabijania z Samuelem L Jacksonem i Matthew McConaughey to był film w którym emocje na sali sądowej były ekstremalne a nie to gówno zwane Anatomią Upadku !!!!! Już się takich filmów nie kręci jak ten z 1996 roku. Przez listość daję 3/10

ocenił(a) film na 9
mercury866

Na sali sądowej był tłumacz.

ocenił(a) film na 2
bart_34

Dokładnie. Słaby, nudny film, dobry jak chcesz coś na zaśnięcie. Nie klei się, słaby scenariusz, reżyseria, gra aktorska. Nie wiem co ci krytycy biorą ostatnimi czasy, że tak to wysoko oceniają.

ocenił(a) film na 6
bart_34

Zgadzam się, film jest dobry, ale bez przesady. Zdjęcia jakoś nie urzekają, scenariusz z cyklu "na sali sądowej" jakich nie mało, wciągający choć zbyt długi, a gra aktorska jak to w europejskich produkcjach, emocjonalna... Amerykanie się zachwycili, bo już mają dość komedii akcji i superbohaterów.

bart_34

Potwierdza się, że kobiety nie umieją kręcić filmów. Zawsze ma się wrażenie, że czegoś tu zabrakło, a czegoś było za dużo...

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

Tak oczywiscie, tylko mężczyźni potrafią kręcić filmy...

Ewiatko

Potwierdzam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones