PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10032723}

Anatomia upadku

Anatomie d'une chute
7,4 26 870
ocen
7,4 10 1 26870
7,5 49
ocen krytyków
Anatomia upadku
powrót do forum filmu Anatomia upadku

W UE małoletni świadek jest szczególnie chroniony, a to oznacza m.in. że: przesłuchiwany jest tylko raz (reguła), przez sąd, w obecności biegłego psychologa, na posiedzeniu w odpowiednich warunkach (nie na rozprawie) i oczywiście bez oskarżonego. Na rozprawie odtwarza się nagranie wideo. W polskim prawie reguluje to art. 185a kpk.
Także małoletni świadek śmierci swojego ojca, który jest przesłuchany na rozprawie, a potem jest obecny na wszystkim rozprawach, gdzie oskarżona jest jego matka o morderstwo jego ojca, to straszny bubel o dalszej traumatyzacji dziecka i tworzeniu traumy gigantycznej. Ten bardzo ważny element scenariusza drażnił mnie, jak drzazga w bucie przez cały film i wpłynął na ocenę.

ocenił(a) film na 5
boz7

Super, że ktoś w końcu zwrócił na to uwagę. Mnie to bardzo raziło w filmie, że dzieciak musiał słuchać jak matka zdradza ojca itd. Reżyserka nie przedstawiała rzetelnie standardów ochrony małoletnich w procesie. Co ciekawe wiele osób zachwyca się postacią chłopca, tym jak szybko musiał dorosnąć: nie zdają sobie jednak sprawy , że w realu taka sytuacja nie miałaby miejsca. Dziecko to szczególny rodzaj świadka, o czym reżyserka musiała wiedzieć, jednak nagięła rzeczywistość sądowa, aby film się lepiej sprzedał. Słabe to

ocenił(a) film na 8
wesoly_romek

Naciąganie rozpraw sądowych to standard w filmach i serialach, jakoś nie jestem zaskoczony

ocenił(a) film na 8
wesoly_romek

Ja też jako matka, miałam mnóstwo wątpliwości co do udziału tego chłopca w sprawie sądowej, słuchaniu o negatywnych stronach związku jego rodziców, a dzieci zwykle idealizuja swoich rodziców, a tu taki szok, a może i trauma...

boz7

Zawsze śmieszy mnie zarzucanie filmowej fikcji tego, że nie trzyma się bardzo dokładnie rzeczywistości. Tu akurat chodzi o takie niuanse prawne, z których przeciętny Kowalski nawet nie zdaje sobie sprawy, więc absolutnie nie przeszkadza to w oglądaniu filmu. Nie jest to film dokumentalny, ani oparty na faktach, więc takie zarzuty to trochę z kosmosu, a obniżanie za to oceny to już w ogóle bez komentarza. 

ocenił(a) film na 7
milka3535

Ale na tych bajkach opiera się fabuła filmu. Poza tym podstawowa rzecz. Obrońca nie szuka dowodów niewinności tylko zbija argumenty oskarżenia. Prokurator w życiu na sali sądowej nie snuje teorii, że coś nie jest wykluczone. To on ma udowodnić winę.

ocenił(a) film na 5
boz7

a jak jest we Francji, można podstawę prawną

ocenił(a) film na 9
boz7

Troszkę mylisz ;) przesłuchanie z wysłuchaniem. I tak troszkę ci się ucięło, kiedy cytowałeś. Tylko raz, chyba że!!! wyjdą na jaw istotne okoliczności, których wyjaśnienie wymaga ponownego przesłuchania. I bez obecności oskarżonego odnosi się do oskarżonego, który popełnił coś przeciwko temu dziecku.

ocenił(a) film na 5
boz7

Miałem dokładnie to samo. Scenariusz tego filmu jest strasznie naciągany. Mam nadzieję, że wymiar sprawiedliwości we Francji tak nie wygląda, bo to jakaś farsa.
Można dodać do tego, że cały akt oskarżenia miał charakter poszlakowy i nie mógł się skończyć inaczej, niż uniewinnieniem. 

ocenił(a) film na 7
boz7

A te tyrady adwokata i prokuratura które były ich fantazjami Cię nie denerwowały. Przecież to kompletny odjazd. Do tego brak aresztu w sprawie o zabójstwo.

ocenił(a) film na 4
boz7

Wg mnie to jeden z grupy filmów wysoko ocenionych, ponieważ kilku krytyków ustaliło, że powinien być... wysoko oceniony. Produkcja jest na tyle inna, że się wyróżnia. Ale czym? Jeden z filmoznawców wrócił z Grenoble i mu się podobało. Drugi miał podobnego psa a trzeci też chciałby mieć dom z widokiem na góry. I skoro tak im się wszystko przyjemnie skojarzyło, to stwierdzili, że film jest dobry. Chyba jakoś tak to było ;-)

ocenił(a) film na 8
boz7

Polskie prawi to nie francuskie prawo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones